فیلم دلخراش اعدام 81 نفر در عربستان با 41 شیعه + جزئیات و دلیل اعدام

اعدام در عربستان

دیروز شنبه وزارت کشور عربستان اعلام کرد که 81 نفر که 41 نفر از آنها شیعه بودند اعدام شده اند. دلیل این اعدام را داشتن افکار و عقاید انحرافی و ارتباط با گروههای تروریستی و ضد سعودی خواندند. در ادامه توضیحات کامل تر را بخوانید.

اعدام این 81 نفر در عربستان سعودی، در حالی است که نهادهای حقوق بشری، می‌گویند که روند دادرسی عادلانه برای بسیاری از زندانیان صورت نمی‌گیرد و اتهاماتی همچون ارتکاب ترور یا ارتباط با تروریست‌ها، به ابزاری برای حذف مخالفان و معترضان تبدیل شده است.

در ادامه ویدیویی دلخراش از خویشاوندان این افراد می بینید:

(کپی ویدیو بلا مانع است)

البته احتمال می رود کلیپ فوق مربوط به یک حادثه دیگر باشد

گفته شده 41 نفر از این اعدام شدگان از معترضان شیعه عربستانی و از اهالی مناطق الاحساء و قطیف در شرق عربستان بودند. اعدام این تعداد شیعه در یک روز در عربستان سعودی تاکنون سابقه نداشته است. آخرین بار که دولت ریاض دست به اعدام گسترده مخالفان زد مربوط به اردیبهشت 1398 می‌شود که 37 نفر از جمله 32 شیعه اعدام شدند.

وزارت کشور دولت سعودی در بیانیه امروز خود مدعی شده است که این افراد به ریختن خون بی گناهان، تجاوز به مقدسات شناخته شده دین، هدف قرار دادن عبادتگاه‌ها و تعدادی از مقرهای دولتی و اماکن حیاتی که اقتصاد کشور بر آن استوار است، زیر نظر گرفتن تعدادی از مقامات و اتباع خارجی و هدف گرفتن آنها، زیر نظر گرفتن نیروهای امنیتی و قتل آنها و مثله کردن اجساد برخی از آنها، کاشتن مین، ارتکاب جرایمی نظیر ربودن، شکنجه، تجاوز به عنف، سرقت مسلحانه، قاچاق سلاح و مهمات به داخل عربستان محکوم بودند.

بر اساس این بیانیه، این افراد که حکم آنها اعدام شده به دنبال ناامن کردن و ایجاد فتنه انگیزی و آشوب و هرج و مرج در کشور بودند و یا به مناطق درگیری در خارج از کشور رفته بودند و یا نقشه‌های داعش و القاعده را پیاده کرده بودند .

وزارت کشور عربستان سعودی همچنین مدعی شد که برخی از این افراد با جنبش الحوثی و گروه‌هایی ضد سعودی در ارتباط بودند و با آنها همکاری اطلاعاتی داشتند.

منابع عربستانی اعلام کرده اند که هفت نفر از کسانی که اعلام شده اند از یمن و یک نفر نیز تبعه سوریه بوده است.

اعدام این 81 نفر در عربستان سعودی، در حالی است که نهادهای حقوق بشری، می‌گویند که روند دادرسی عادلانه برای بسیاری از زندانیان صورت نمی‌گیرد و اتهاماتی همچون ارتکاب ترور یا ارتباط با تروریست‌ها، به ابزاری برای حذف مخالفان و معترضان تبدیل شده است.

دو ماه پیش یک سازمان حقوقی بین المللی، افزایش 148 درصدی موارد اجرای احکام اعدام در سال 2021 در عربستان را تایید کرده بود.

کلیدواژه های مرتبط == اعدام 81 نفر عربستان اعدام کردن شیعیان در عربستان کشتن مردم در عربستان وبتا اعدام در عربستان وبتا فیلم اعدام شیعیان در عرستان فیلم اعدام مردم در عربستان فیلم اعدام معترضان در عربستان اعدام معترضین در عربستان قضیه ی اعدام 41 شیعه در عربستان قضیه کشتن مردم در عربستان قضیه ی اعدام 81 نفر در عربستان قضیه اعدام 81 عربستان اعدام عربستان کلیدواژه های مروبوط به عربستان سعودی اعدام در عربستان سعودی اعدام 81 نفر در عربستان سعودی فیلم لحظه اعدام فیلم دلخراش فیلم اعدام فیلم غمگین سر بری در عربستان زدن سر در عربستان اعدام در عربستان

منبع : شفقنا-منابع دیگر در شفقنا ذکر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *